DARY NATURY JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G) - BIO-CHEMIK24 | Suplementy | Witaminy | Zioła| Oleje | Minerały

WYSZUKAJ PRODUKT

ZIOŁA JEDNOSKŁADNIKOWE Dary Natury

Dostawcy

PrestaShop
ZIOŁA JEDNOSKŁADNIKOWE Dary Natury

DARY NATURY JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G)

Przeciwzapalny
cena brutto:6,54 zł

JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G)

Jeżówka to jedno z najbardziej rozpoznawalnych ziół w ostatnich latach. Pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie była znana i stosowana wśród Indian, którzy doceniali bogactwo jej składników i właściwości.

Współcześnie jeżówki purpurowej można używać wewnętrznie (jako napar) lub zewnętrznie w formie okładów. Według literatury zielarskiej ziele jeżówki podnosi odporność organizmu, zapobiega infekcjom.

Produkt rolnictwa ekologicznego.

Skład:

  • ziele jeżówki 100%

Sposób użycia:

  • Wewnętrznie: 1 łyżeczkę ziela jeżówki zalać szklanką wrzątku i pozostawić na ok. 10-15 minut pod przykryciem. Można pić bez ograniczeń.
  • Zewnętrznie (w formie okładów): 2 łyżeczki ziela jeżówki zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem na ok. 15-20 minut.
  • Stosować w przypadku problemów skórnych jako środek kosmetyczny, przeciwzapalny, ułatwiający gojenie się ran.

Zawartość netto:

  • 50 g

Warunki przechowywania

  • Przechowywać w suchym miejscu.


O FIRMIE

  Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

     Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.

     Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty.

     Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

     Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

     Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

DARY NATURY JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G)
Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 9 ocen

No customer reviews for the moment.

Write a review
DARY NATURY JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G)

DARY NATURY JEŻÓWKA PURPUROWA EKO (50 G)

Przeciwzapalny

POLECAMY >>
8 innych produktów w tej samej kategorii:
8 innych produktów w tej samej kategorii: