Papierki lakmusowe PH 0-12 100 sztuk - do badania ph moczu, gdzie kupić

WYSZUKAJ PRODUKT

STANLAB

Dystrybucja Visanto

Ostatnio przeglądane

Dostawcy

PrestaShop
STANLAB

Papierki lakmusowe PH 0-12 100 sztuk

STANLAB
cena brutto:15,99 zł

Uniwersalny papierek lakmusowy może mieć wiele zastosowań. Jest on przystosowany do badania pH, czyli ilościowej skali kwasowości i zasadowości substancji. Paski najczęściej są wykorzystywane w pomiarach stężeń jonów wodorowych moczu, płynów ustrojowych, wody, czy też gleby. Prawidłowa diagnostyka ma na celu wczesne wykrycie problemów i wdrożenie odpowiedniego im przeciwdziałania.

Zakwaszenie organizmu - dlaczego warto wykonać pomiar pH?

Jednym z powszechnych schorzeń dotykających większość pacjentów jest zakwaszenie organizmu. Jest to spowodowane m.in. prowadzeniem niewłaściwej diety, przewlekłym stresem, chronicznym zmęczeniem oraz paleniem nikotyny. Aby móc w sposób precyzyjny określić zbyt niskie pH, warto wykorzystać papierki lakmusowe.

Dostępne bez recepty paski lakmusowe nazywane są również wskaźnikowymi i są niczym innym jak cienkimi bibułkami nasączonymi specjalną substancją chemiczną, a następnie poddanymi procesowi suszenia. Kiedyś występowały one w trzech kolorach: fioletowym, niebieskim i czerwonym, a każdy z nich służył do wykrycia innego odczynu. Obecnie są uniwersalne. Gdzie można je kupić? W większości sklepów o profilu zdrowotnym nawet online.

Jak wykonać badanie moczu za pomocą papierka lakmusowego?

Do każdego opakowania lakmusowych papierków dołączona jest instrukcja wykonania badania. Z legendy można się dowiedzieć, czy sprawdzany roztwór, czy gleba ma pH kwaśne, czy zasadowe. Odczytanie wyniku nie wymaga znajomości zaawansowanej wiedzy z dziedziny chemii. Weryfikację przeprowadza się w kilku prostych krokach:

  • przygotuj wybraną próbę do badania. Ciecz najlepiej umieścić w niewielkich rozmiarach kubeczku,
  • papierek lakmusowy należy wyjąć z opakowania,
  • zanurzyć część paska w roztworze na ok. 1-2 sekundy,
  • wyjąć papierek i pozostawić do wyschnięcia,
  • uzyskany kolor porównać ze skalą i na tej podstawie ustalić pH.

Kiedy najlepiej jest przeprowadzić badania moczu domowym sposobem? Zaleca się, aby przeprowadzić je ok. 1-2 godziny po posiłku. Dobrze jest powtórzyć test kilkukrotnie w odstępie kilku dni. Pozwoli to zwiększyć wiarygodność wyniku. Prawidłowe pH moczu wynosi 6,5. W przypadku dużych odchyleń konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Mierzenie pH gleby

Uprawa niektórych gatunków roślin, drzew i krzewów wymaga zastosowania ziemi o określonej kwasowości. Od tego parametru zależeć może uzyskanie dużych plonów czy też bujnych kwiatostanów. Na szczęście dość proste jest badanie pH gleby w domowych warunkach. Ziemię należy wymieszać z wodą destylowaną w niewielkim pojemniczku. Papierek lakmusowy umieszcza się na kilka sekund w takim roztworze i czeka na barwny wynik.

Jak odczytywać pH?

Wynik każdego badania należy porównać ze skalą dołączoną do opakowania papierków lakmusowych. Odczyn kwaśny mieści się w zakresie od 1 do 6 pH, przy czym niższe wartości świadczą o wyższej kwasowości. Neutralny roztwór równy jest 7 pH. Zasadowy odczyn wyróżnia się pH w zakresie od 7 do 14, przy czym wyższe wartości świadczą o większej zasadowości.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe
?STANLAB? Sp. J. P. Mączka, K. Bryda
ul. K. Olszewskiego 13
20-481 Lublin

No customer reviews for the moment.

POLECAMY >>

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

METODY PŁATNOŚCI:

SPOSÓB DOSTAWY:

Copyright 2016 Bio-Chemik