WYSZUKAJ PRODUKT

KSIĄŻKI I CZASOPISMA

Książka Mumio cud natury

cena brutto:24,90 zł

Mumio to dawna, ale po dziś dzień skrywająca niemało tajemnic substancja pochodzenia naturalnego, od niepamiętnych czasów stosowana w leczeniu różnych schorzeń i przeżywająca swój renesans w naszych czasach, szczególnie w krajach środkowego i południowego Wschodu (centralna i środkowa Azja oraz obszar Małej Azji), a także w arabskich krajach Afryki.

O mumio istnieje wiele legend, przypisuje się mu wiele cudownych własności, być może nie zawsze uzasadnionych. Czy istnieje ?tajemnica? mumio? Istnieje! Czy posiada ten preparat szczególne własności lecznicze? Posiada! Na przestrzeni tysiącleci mumio pobudza wyobraźnię narodów.

Farmakologicznie aktywne substancje pochodzenia naturalnego posiadają większe podobieństwo do organicznych niż substancje syntetyczne, ponieważ człowiek i jego przodkowie na przestrzeni milionów lat ewolucji wypróbowali na sobie, w mniejszym bądź większym stopniu, działanie owych substancji naturalnych. W wyniku owego współdziałania, na skutek biologicznej niezgodności, ta lub inna substancja była odrzucana. Mumio natomiast wytrzymało próbę czasu. Oznacza to, że jest to rzeczywiście pożyteczna substancja, mogąca przynieść człowiekowi uzdrowienie z wielu chorób.

W ostatnich latach uczeni z różnych krajów poświęcili wiele uwagi badaniu mumio, jego oddziaływaniu na rozliczne procesy patologiczne. Obecność w mumio kwasów organicznych, związków huminowych, dużej ilości mikroelementów i wielu innych substancji zbilansowanych w swoim fizjologicznym działaniu na organizm człowieka pozwala sądzić, że wyniki otrzymane przez naukowców w trakcie eksperymentów mogą znaleźć szerokie zastosowanie w praktyce leczenia schorzeń systemu kostno-szkieletowego, przewodu pokarmowego, kontuzji, urazów, a przede wszystkim w regeneracji organizmu jako takiego, oczywiście po potwierdzeniu skuteczności i bezpieczeństwa stosowania przez organa farmakologiczne odpowiednich krajów.

Jeśli jednak w kwestii zaleceń stosowania mumio istnieje już pewna jasność, to w kwestii jego pochodzenia napotykamy jeszcze wiele ?białych plam?. Niniejsza praca stanowi skromny wkład w rozwiązanie tajemnicy mumio i, jak mam nadzieję, pomoże biologom, medykom oraz farmakologom inaczej spojrzeć na niektóre kwestie jego pochodzenia, uzyskiwania i zastosowania.

Książka przeznaczona jest dla specjalistów, ale przystępny wykład w niej zawarty pozwoli szerokiemu kręgowi czytelników zapoznać się z jej treścią. Opracowanie to nie powstałoby, gdyby nie pomoc Zenona Lasoty, dzięki któremu możemy korzystać z dobrodziejstw mumio, oraz prof. farmakologii A.A. Ałtymyszewa z Kirgizji.

W oparciu o własny materiał doświadczalny tego ostatniego mogłem napisać tę książkę.

No customer reviews for the moment.

POLECAMY >>